Jdi na obsah Jdi na menu
 


Trénink RS V Třebíči s Ritou Kökény 26.-27. 6. 2010

29. 6. 2010

 

Sobota 26. 6. 2010

Obrazek Vyrazili jsme směr  Třebíč - Bažantnice.  Celý den probíhaly neoficiální working testy psů podle výkonnostních tříd ( "E", "L", "M", "S").  My jsme samozřejmě  byli v éčkách. Obrovskou výhodou bylo, že každý pes a vůdce dostal od rozhodčí ke svému výkonu komentář,  kolika body byl ohodnocen, za co mu byly body sraženy, atd... Večer  pak proběhlo  u skleničky vyhodnocení.

Neděle 27. 6. 2010

V neděli probíhal trénink, opět rozdělen podle tříd.

 

 

 

1. cvičení: individuální, učil se povel STOP  a zároveň poslušnost a směrování.

2. cvičení: společný walk up, cvičil se stadiness, otočky,  každý pes přinesl jeden marking a jeden blind.

3. cvičení:  společné, pes viděl marking-otočka o 45 stupňů, pes vyslán pro blind, poté  teprve pro marking.

Další  skupiny "L"  a "M" měly výcvik zaměřený na handling, going straight lines přes překážky, těžké dvojité markingy a blindy.

 

Zhodnocení: vynikající zkušenost jak z vlastního cvičení, tak i z pozorování ostatních. Garp dělal naštěstí  obvyklé chyby (nepříchody s aportem, hraní). Byla jsem paradoxně raději, než kdyby cvičil bez chyb. Rita necvičí s flaty tak často, přesto nám  poradila mnoho triků a postupů. Podle ní je Garp vynikající pes a jeho práce je 100%, bohužel nemá stadiness (klid) a polušnost a bez těchto věcí, jako by neměl nic. Máme zapracovat na poslušnosti a klidu, nedopustit chybu tím, že budu vždy o sekundu před Garpem, nenechat ho rozmýšlet se a být velmi tvrdá, pokud nesplní povel, neodpustit mu ani mrknutí, pokud to neměl udělat.

Ze sobotního  working testu nanečisto jsme jako většina vypadli (z jedné disciplíny jsme po přinesení aportu hnědému labíkovi měli 0). Rita nám všem napsala body, jak by to dopadlo (kdyby bývalo nebylo těch 0). Garp  by  dostal 81 bodů (což bylo kupodivu nejvíce ze všech...).

 

 

Obrazek