Jdi na obsah Jdi na menu
 


WORKING TESTY 30. 4. 2011 KONOPIŠTĚ

1. 5. 2011

Třída: "E"   83/100 4. místo

Třída: "L"   81/100 3. místo

Working testy, pořádané retriever-klub.cz, se konaly teprve podruhé, tentokrát ve velice reprezentativních prostorách zámku ranni-zahajeni-na-konopisti.jpgKONOPIŠTĚ, kde jsme měli zahájení a vyhlášení výsledků  a v překrásné členité  konopišťské honitbě, kde probíhaly samotné testy.

Garp byl přihlášen 3 dny před na poslední chvíli do třídy "E". Ráno bylo v plánu venčení a mírné utahání Garpa, ale díky mojí spavosti, se aporty házely za běhu až  v zámeckém parku.

Organizace i kolektiv všech, kteří přijeli, byli moc fajn a celý den jsme si skutečně užili.  Trochu nás jen překvapilo rozdělení do skupin a putování skupinek k jednotlivým stanovištím. Obrovskou výhodou bylo to, že se velký počet psů (16) zvládl poměrně rychle,  na druhou stranu jsme nemohli sledovat výkony našich soupeřů.

img_2314.jpgGarp překvapil  a to v mnoha ohledech. Nereagoval na vysílaný směr a zvolil prohledávání většího okruhu, když se proběhl(příště ho musím před wt skutečně lépe vyvenčit), zcela neomylně pak sebral dummy na místě, kam jsem ho vysílala původně.  Stálo nás to ovšem 7 bodů. Stejně tak na markingu si oběhl kolečko kolem obrovského pařezu  a teprve pak zamířil před onen pařez pro aport. Dohledávka v "přechcané" stráni byla kupodivu supr a nožku ani jednou nezvednul. To na další disciplíně se opět projevila vodní vášeň. Marking přes potok a pak marking po kraji potoka. Garp se ve svém nadšení nemohl odpoutat od potoka a tak druhý marking vůbec neviděl. Já ovšem ano a tak jsem ho tam dostrkala jako na blind. Naštěstí se povedlo.

A bylo to, prošli jsme! sice jsme nevěděli s jakými body, ale prošli.  Moje radost byla obrovská! Po obídku ovšem rozhodčí zaveleli na rozstřel a tak si Garp vystřihl ještě 120 metrový marking. Šel pro něj krásně přímo v linii, chňapnul, vyrazil zpět a najednou... ve mě by se krve nedořezal, otočil se a změnil směr. Musela jsem ho připísknout a už se srovnal. Těžko říct co Garpa vyrušilo, možná hazeč, který už to bral jako hotovou věc a vyrazil zpátky k ostatním divákům...kdo ví). Zatímco se Garp vracel, brali  to rozhodčí rovněž jako hotovou věc. Já jim  ale říkám, počkejte, ještě tu přece není. Jen já totiž vím, co všechno se může stát na cestě zpět  pár metrů před předáním. Garp byl i tak o fousek lepší než jeho kolega se stejným počtem bodů a nakonec vybojoval krásné  4. místo s 83 body ze 100.

Jelikož byla možnost dohlásit se na místě i na odpolední soutěž třídy "L", využili jsme toho a brali odpolední soutěž spíš jako trénink. Hned první disciplína byla ale zakletá. Velice mnoho psů neuspělo a ani my jsme se nijak neblýskli. Šlo o double marking ve vzrostlém lese a vysílalo se přes kamenitý potok, pořadí přinesení nebylo určené. Garp šel místo pro 1. pro ten druhý a to ještě stylem dohledávky. Stejně dohledával i ten 2.,  takže pan rozhodčí byl na nás se 13 body opravdu štědrý. Disciplíny byly podobné, jen ztížené o větší vzdálenosti. Jelikož jsme šli mimo soutěž, byla jsem celkem v klidu.

Odpolední soutěž byla přerušena pořádnou bouřkou, slejvákem i krupobitím, což psům vůbec nevadilo a vůdcům se alespoň naskytla příležitost k popovídání v přístřeší altánu. Po skončení třídy "L" jsem Garpíka uklidila do auta, přeci jen byl v zápřahu od 9  do 15 hodin. Shlédli jsme výkony třídy "M" a pak už jsme se všichni přesunuli do zámecké restasurace na Konopišti a čekali  na vyhlášení. Na volný lístek jsem si udělala tabulku třídy "L"  a chtěla jsem  požádat o naše body, jelikož jsme šli mimo soutěž. Bylo mi ovšem řečeno, to neřeš a čekej,  oni Ti to pak vysvětlí. Tak jsme čekali, čekali, vyhlašovalo se všech 17 pejsků, pátý, čtvrtý,.... no a na 3. místě s 81 body ze 100 se umístil Garp. S komentářem, že Garp už nemá v "E" co dělat, nám rozhodčí spečetili osud a  tím, že nám tuto třídu uznali oficiálně,  nás postrčili rovnou do třídy "L", ve které už budeme muset startovat. Bylo to sice trochu překvapení, ale milé a my s Garpem to přeci nikdy nevzdáváme a výzvy máme  rádi....navíc "L" není konec světa, jsou tu ještě "M" a "S"