Jdi na obsah Jdi na menu
 


WORKING TESTY CHŘÁŠŤANY BŘEZEN 2013

2. 5. 2013

První working testy roku 2013 se konaly  23 a 24 března nedaleko města Rakovníku  v nečekaně mrazivém  počasí, což pro nás znamenalo jednak dlouhé cestování a  velké mrznutí, protože kdo z nás by přátelé v první jarní dny čekal  -9?

S Garpem jsme startovali v sobotu ve třídě "L" a došli jsme úspěšně s 60 body. Ne  vše se sice podařilo podle mých představ, např. když měl jít Garp na marking a nestačil se otočit a tudíž jsem ho strkala dopředu na blind.... 

V sobotu večer jsme se ubytovali v penzionku, dali si dobrou večeři, poseděli, popili a ráno pěkně hupky dupky zpátky do mrazu na náš první start v "M".

Garp pracoval nadějně, ale pak jsme schytli dvě 0 a bylo hotovo! Úlohy , které připravili Martin Rytíř a Peter Novota se mi zdály postavené dosti náročně, ale tak to má v emkách být!

1. test: Marking ve složitém lesním terénu (rokle, hustý porost)

2. test:  (sado - maso) walk - up 2 psi (pomalu cca 50 kroků) marking dopředu, cca100m, blind s výstřelem 90 stupňů přes stoku cca 100m.  Nejprve přinese první pes blind, druhý pes marking, pak si prohodí pozice a toto celé ještě jednou! Uff!! Chůze u nohy byla katastrofální, ale dali jsme to.

3. test: Dlouhý marking (150m přes cestu před vysokými stromy) téměř současně výstřel v půli cesty   ve křoví. Nejprve se měl donést blind z křoví a pak marking. Garp našel blind krásně, ale na marking, jehož dopad neviděl (protože ho upoutal výstřel u  blindu) jsem ho složitě strkala dopředu. Jelikož byla po obou stranách stoka s porostem, stáčel se mi neustále do boků. Nakonec jsem ho dostrkala i do místa dopadu, ale nic nenašel... 0 byla jasná.

4. test: Marking přes stoku hozený do lesa, blind v linii markingu schovaný ve strouze. Pes byl vysílán z lesa, první měl donést blind, pak teprve marking. Byla by to fajn úloha, kdyby ovšem Garp zastavil na stopku u strouhy. Garp ale vůbec nereagoval a pelášil pro marking. Druhá 0.

Celkově jsme sice emka neprošli, ale mělajsem z toho dobrý pocit, obzvlášť velkou radost jsme měli z toho walk up.