Jdi na obsah Jdi na menu
 


WORKING TESTY FINÁLE TÁBOR 2013

30. 9. 2013

 Třída  intermediate 63/80 bodů 2. místo

1. test: walk up ve skupině 4 psů, zastavení , všichni psi na volno , každému psu je hozen marking, má ale nejprve přinést čistý blind na z lesa, pak marking, zařadí se do řady a to samé se opakuje pro všechny pejsky.

2. test: double marking  - první daleký cca 100 m přes stoku - na psa není vidět, druhý byl bližší ve vysoké trávě, opět 4 psi v řadě

3. test: marking cca 60m přes křížení 2 potůčků,  pak poloblind v lesíku  se dvěma výstřely. Nejprve šel pes pro marking. Zde Garp vystřihl přesně a podle rozhodčího měl za celý den nejlepší marking, taková chvála fakt potěší.

4. TEST: velmi komplikované zadání.  1 pes Walk up s rozhodčím cca 20 m ke kraji lesa, hozen marking  vpředu přes stoku do bordelu, pes donese, jde se dál walk up,  druhý marking, který ovšem není vidět, jen je slyšet plesknutí do vody. Jde se dál a vysílá ze z hráze, dummy je na rozhraní vody a rákosu a svštrem odplouvá do rákosu a z hráze již nené vidět. Vůdce má sám vyhodnotit situaci - vítr, vzdálenost a podle toho navádět psa.

Tak po srpnových WT v Českých Budějovicích, kde jsme s odřenýma ušima  obstáli, jsme si spravili chuť! WT posuzovali Ir Michael O'Connor a Ital Stefano Martinoli. Připravili každý 2 testy. My jsme začli u Michaela a ne moc dobře, na čistý blind jsem Garpa s ostudou spíš dostrkala a následný marking také dohledával. Ostatní pejsci to vystřihli krásně a tak jsem si nedělal žádné iluze a pěkném umístění v konkurenci 13 psů. Druhý test u Michaela  byl double marking, pes měl přinést první hozený, ovšem z větší dálky přes zarostlou stoku, zde vypadli v naší skupině 2 pejsci.  Přešli jsme k Martinolimu a vyzvídali podrobnosti na ostatních vůdcích, s nulami odcházeli i největší favorité. Třetí test vyšvihl Garp krásně i s pochvalou. Na čtvrtém testu jsme měli zpekla štěstí. Walk up tedy nic moc, tam mi strhl 5 bodů, ale práce psa prý za 20, první marking donesl v pohodě a druhý nám neodplaval do rákosu, jako ostatním a byl vidět. Měli jsme tedy druhý marking mnohem jednodušší, nicméně štěstí přeje připraveným, to samé se stalo ještě jednomu trial labradorovi z Maďarska a ten i přes to nedonesl.

Zdálo se skoro, jako by 3. a 4. test skládal jiný Garp, ale tak to někdy bývá. Body ve výsledku nebyly špatné, Hodnocení velmi dobrý a 63 bodů z 80 nás vyšvihlo na krásné druhé místo, což jsem opravdu nečekala a měla jsem samozřejmě obrovskou radost. Z 13 pejsků dokončili 4.  O 6 bodů před námi byl už pouze Míra Krejčí s Brunem.