Jdi na obsah Jdi na menu
 


WORKING TESTY ŘÁSNÁ DUBEN 2013

2. 5. 2013

Hurá, prošli jsme třídu M! Mám obrovskou radost. Když si vzpomenu, jak vzdálené mi kdysi připadaly výkony pejsků v "M"... . WT se konaly  27 a 28. dubna v nové lokalitě na Vysočině nedaleko Mrákotína.

Rozhodčí Dirk Volders (B) a Martin Incédi (CZ) nám připravili náročné úlohy a také pěkně přísné posouzení a to jak psů tak vůdců.

V sobotu  bylo krásně teplíčko, možná až trochu moc. Jsme šli ve třídě "L" velice pěkně a před poslední pátou úlohou jsme byli na krásném třetím místě. Bohužel Garp neustál rušivý marking před ním a ač to po něm nikdo nechtěl, rozhodl se sám, že si ho přinese. Já zůstala záměrně jako solný sloup a nedala jsem žádné povely, protože moc dobře vím, jak Garp reaguje, když ví, že udělal chybu. Disciplínu jsme si došli kvůli druhému pejskovi (walk - up) a s druhým dummy Garp předvedl show práci s nadhozením  a chytáním dummy ve vzduchu.... Škoda.

Z Budislavi se za námi vydal  na kole i Víťa a trak jsme večer strávili v družném hovoru  s ostatními pejskaři. Ubytovali jsme se v překrásném penzionu SLUNÍČKO v Řásné. Garpíka jsme nechali odpočívat na pokoji a nesmím zapomenout, že jsme   mu rovněž museli léčit zánět předkožky...

Ráno  jsme startovali podruhé ve třídě "M" a po neúspěchu v "L" jsem nevěděla co čekat. Je ale fakt, že Garpovi sedí více těžší úlohy. Testy začaly trochu se zpožděním a to se nakonec ukázalo jako šťastné, protože na pátý test už nezbyl čas a po čtyřech testech bylo jasné, že jsme úspěšně prošli!  Náročnost úloh dokresluje i fakt, že z 12 psů prošlo jen 5 (jeden mimo soutěž) a mezi nimi náš Garpík! Velkou zásluhu má tentokrát i Víťa, který se výborně zhostil funkce hazeče.

1. test: krátký walk up marking  do vody a vzápětí blind s výstřelem 180 stupňů. Nejprve samozřejmě přinést blind, pak aport z vody. Blind našel krásně, ale na břehu se garp oklepal a pustil dummy, takže body šly zde hodně dolů.

2. test: Marking do vody,  čistý blind podél vody cca 80 m do březového remízku. Nejprve šel Garp pro blind a dostat ho rovně dopředu byl pro nás nadlidský úkol. Na tom budeme muset ještě pracovat. Ale podařilo se, blind nalezen a řádně přinesen, zato  při vylézání z vody se Garp znovu oklepával a přítom to už dávno nedělá, hm, jestli to nebude tím, že rybník byl plný žabince a Garp pak ten hnus potřeboval zkrátka oklepat.

3 test: současně hozené 2 markingy v jedné linii. První se měl přinést ten kratší. Zde jsme to zvládli s handlingem, takže body rovněž dolů, ale což, zvládli jsme.

4. test: Marking do louky cca 150 m, blind s výstřelem do o lasti remízku, cca 150m. Na blind běžel parádně, remízek trochu oběhl, ale já jsem ho nenaváděla a nechala ho pracovat samostatně, Dirk mi pak vytkl, že jsem ho měla navést. Také se mu nelíbily mé příliš hlasité povely a směrování psa rukou na markingy, prý si má pes všímat padajících věcí z nebe sám bez mých upozorňování. Následný marking Garp vystřihl perfektně.

Chvíli jsme ještě čekali, zda bude ještě pátý test, ale času už nezbylo mnoho a tak jsme mohli  slavit!

Víťa odjel opět na kole, čímž vzbudil mezi ostatními značný rozruch a já jsem se ještě pokochala výkony pejsků ve třídě open.