Jdi na obsah Jdi na menu
 


WT HLUBOKÁ 11. 8. 2012

13. 8. 2012

Po dlouhé době se s námi na WT  do Hluboké nad Vltavou vypravil i páníček Víťa a tak jsme se s Garpíkem chtěli vytáhnout. Jelikož z Rakouska je to, co by kamenem dohodil, byla polovina soupeřů právě z Rakouska, celkem nás startovalo ve třídě "L" 18. Rozhodčí nás rozdělili do dvou skupin a každý z nich posuzoval 2 úlohy. Já s GARPEM jsme chodili v naší skupině jako první a bylo pro nás velice dobře, že jsme začínali poloblindy s hledáním ve vysoké trávě a ne u vody jako druhá skupina.

1. úloha:  krátký marking, otočka o 180, 2 výstřely ve směru blindů ve vysoké  trávě, pes měl přinést 2 blindy.

2. úloha: psi ve dvojici sedí  na volno u nohy pána, rozhodčí háže do blízkosti psů 2 svádivé aporty, pak  otočka na dlouhý marking  po levé ruce, pak znovu 2 svádivé aporty. Všechny svádivé aporty sebrali vůdci a teprve pak běží jeden pes pro marking, který byl ale dost obtížný, protože dopadal do rákosin, kde to i čvachtalo. Druhý pes celou dobu  klidně sedí a sleduje práci, poté si vůdci vymění  místa a celé se to opakuje ještě jednou, takže klidy si zde rozhodčí vyzkoušel dosyta.

3. úloha:  jelikož z první skupiny některý vůdce odstoupil, museli jsme s Garpem vypomoci lichému pejskovi a rychle jsme přebíhali ke druhé rozhodčí na 3 úlohu. Byl to walk - up ve dvojici a každý pes si přinesl 2 markingy z obou stran. Zde jsem se skutečně obávala, protože rozhodčí šla mezi námi a pozorně sledovala všechno! Garpík to ale ustál i useděl a tak jsme si znovu oddechli.

4. úloha: marking do vody, otočka o 45 stupňů,  krátký marking do rákosí. Nejprve pes donesl marking z rákosí, jako druhý marking z vody. Izde to Garp useděl a bylo jasné, že jsme prošli. Hurá!

Zpětně hodnotím, že Garp předvedl svoje maximum, ztratil pouze 10 bodů na 4 disciplínách a skončil  v hodnocení dokonce mezi trailovými labrouši. Vím, že práce u nohy, předbíhání jsou naše rezervy, ale na těchto Wt to lepší být nemohlo. Navíc z 18 pejsků dokončilo jen 7, ostatní byli vynulováni. O to větší radost jsme měli.